Dziennik Elektroniczny

Dla uczniów i dla rodziców. Sprawdź, kiedy piszesz najbliższy test, zobacz, jaką ocenę otrzymałeś :) Ten link jest właśnie dla Ciebie !!

Zapraszamy do naszej świetlicy

Koła zainteresowań

Zapraszamy do rozwijania zainteresowań w ramach kółek przedmiotowych i nie tylko :) Spróbuj swoich sił na kole sportowym, fotograficznym, ratowniczym i wielu innych !

Nasi najlepsi

Nasi najlepsi uczniowie i absolwenci

Kończy się rok szkolny 2019/2020. Z pewnością przejdzie on do historii jako rok w edukacji bez precedensu. Zresztą pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia w całym spektrum funkcjonowania świata również były czymś zupełnie niespotykanym. Zamknięte zakłady pracy, izolacja, zakaz spotkań, podróży i zgromadzeń, to tylko niektóre z obostrzeń ograniczających nasze życie.

Wojciech Biernacki zajął II miejsce w X edycji wojewódzkiego konkursu „Perły Techniki” w kategorii – POLIGRAFIA SZTUKA I TECHNIKA DLA WYJĄTKOWEGO CZŁOWIEKA organizowanego przez Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym.

1. Zwrot książek do biblioteki szkolnej odbywać się będzie w miesiącu czerwcu. Poniżej znajduje się harmonogram zwrotu podręczników i książek.
  2. Wychowawca powiadamia uczniów/rodziców/ opiekunów prawnych przez dziennik elektroniczny o terminie zwrotu podręczników i książek.

9 marca w klasie IIa po raz kolejny już omawiano problem zdrowego odżywiania się. Przy tej okazji uczniowie samodzielnie wykonali smaczne i zdrowe kanapki. Praca ta sprawiła dzieciom dużo radości. Po wykonaniu pięknie wyglądających i kolorowych kanapek uczniowie wspólnie zjedli drugie śniadanie. Zajęcia połączone były z analizą piramidy zdrowia.

6 marca w klasie IIa obchodzono Dzień Kobiet. Chłopcy wręczyli dziewczynkom upominki, sprawiając koleżankom dużo radości. Przez cały dzień zachowywali się wobec nich bardzo grzecznie.

W dniu 2.03.2020r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej przygotowany we współpracy z OSP – Turaszówka. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-VI oraz klasy VII,VIII i składał się z 2 etapów. Pierwszą część stanowił test pisemny złożony z 25 pytań. Do części drugiej - praktycznej zakwalifikowały się po 4 osoby z każdej grupy wiekowej. Uczestnicy w tej części odpowiadali ustnie na wylosowane przez siebie pytania, które dotyczyły wiedzy ogólnej, pierwszej pomocy oraz rozpoznawania sprzętu pożarniczego.

Zobacz zdjęcia

W dniach 24-28 02. 2020r. w naszej szkole zorganizowany został tydzień bezpiecznego Internetu pod hasłem ”Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie są one skumulowane w miesiącu lutym, w którym to przypada międzynarodowy dzień Bezpiecznego Internetu. Podjęte działania miały na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci online oraz przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom takim jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci.

Zobacz zdjęcia

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19 (objawiającą się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem), zachęcamy do śledzenia informacji zamieszczanych na stronach internetowych służb sanitarnych i na stronach administracji państwowej i samorządowej. Poniżej linki do stron Głównego Inspektora Sanitarnego i Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie:

24.02.2020r. dzieci z grupy sześciolatków wraz z panią Magdaleną Podbilską wzięły udział w zajęciach organizowanych przez  panie Jadwigę Rachwał i Beatę Tarnawską. Z dużą kreatywnością malowały korkiem i pędzlem bałwanki, których tak nam teraz brakuje.

XII Międzyszkolny Walentynkowy Konkurs Recytatorski
,,Jedyną miarą miłości jest miłość bez miary"
pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna

XII edycja Międzyszkolnego Walentynkowego Konkursu Recytatorskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna Pana Piotra Przytockiego odbyła się 20.02.2020r. w budynku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie. Organizatorem konkursu był Miejski Zespół Szkół nr 2 w Krośnie, a współorganizatorem Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie oraz Urząd Miasta Krosna, który był fundatorem nagród dla laureatów i wyróżnionych. Coroczne widowisko przedsięwzięła oraz nadzorowała p. Bernadeta Dziadosz we współpracy z p. Mariolą Przetacznik oraz p. Ireneuszem Rodyczem.

Zobacz zdjęcia

Z okazji Walentynek odbyła się w naszej szkole duża impreza, która obejmowała różne konkurencje klasowe i indywidualne. Jako klasa uczniowie mogli się zaprezentować w Szkolnym Konkursie Walentynkowej Twórczości Wszelakiej.

Nasi uczniowie promują zdrowy i aktywny tryb życia biorąc udział w pieszych rajdach. 07.02.2020 r. uczestniczyliśmy z opiekunem panią K.Zajdel w XVII Rajdzie Zimowym organizowanym przez PTTK Krosno. Tym razem do pokonania mieliśmy trasę o długości ok. 9 km, która rozpoczynała się w Tylawie, prowadziła żółtym szlakiem do Olchowca.

38-400 Krosno
u. Wyspiańskiego 20