Dziennik Elektroniczny

Dla uczniów i dla rodziców. Sprawdź, kiedy piszesz najbliższy test, zobacz, jaką ocenę otrzymałeś :) Ten link jest właśnie dla Ciebie !!

Zapraszamy do naszej świetlicy

Koła zainteresowań

Zapraszamy do rozwijania zainteresowań w ramach kółek przedmiotowych i nie tylko :) Spróbuj swoich sił na kole sportowym, fotograficznym, ratowniczym i wielu innych !

Nasi najlepsi

Nasi najlepsi uczniowie i absolwenci

9 marca w klasie IIa po raz kolejny już omawiano problem zdrowego odżywiania się. Przy tej okazji uczniowie samodzielnie wykonali smaczne i zdrowe kanapki. Praca ta sprawiła dzieciom dużo radości. Po wykonaniu pięknie wyglądających i kolorowych kanapek uczniowie wspólnie zjedli drugie śniadanie. Zajęcia połączone były z analizą piramidy zdrowia.

6 marca w klasie IIa obchodzono Dzień Kobiet. Chłopcy wręczyli dziewczynkom upominki, sprawiając koleżankom dużo radości. Przez cały dzień zachowywali się wobec nich bardzo grzecznie.

W dniu 2.03.2020r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej przygotowany we współpracy z OSP – Turaszówka. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-VI oraz klasy VII,VIII i składał się z 2 etapów. Pierwszą część stanowił test pisemny złożony z 25 pytań. Do części drugiej - praktycznej zakwalifikowały się po 4 osoby z każdej grupy wiekowej. Uczestnicy w tej części odpowiadali ustnie na wylosowane przez siebie pytania, które dotyczyły wiedzy ogólnej, pierwszej pomocy oraz rozpoznawania sprzętu pożarniczego.

Zobacz zdjęcia

W dniach 24-28 02. 2020r. w naszej szkole zorganizowany został tydzień bezpiecznego Internetu pod hasłem ”Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie są one skumulowane w miesiącu lutym, w którym to przypada międzynarodowy dzień Bezpiecznego Internetu. Podjęte działania miały na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci online oraz przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom takim jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci.

Zobacz zdjęcia

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19 (objawiającą się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem), zachęcamy do śledzenia informacji zamieszczanych na stronach internetowych służb sanitarnych i na stronach administracji państwowej i samorządowej. Poniżej linki do stron Głównego Inspektora Sanitarnego i Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie:

24.02.2020r. dzieci z grupy sześciolatków wraz z panią Magdaleną Podbilską wzięły udział w zajęciach organizowanych przez  panie Jadwigę Rachwał i Beatę Tarnawską. Z dużą kreatywnością malowały korkiem i pędzlem bałwanki, których tak nam teraz brakuje.

XII Międzyszkolny Walentynkowy Konkurs Recytatorski
,,Jedyną miarą miłości jest miłość bez miary"
pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna

XII edycja Międzyszkolnego Walentynkowego Konkursu Recytatorskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna Pana Piotra Przytockiego odbyła się 20.02.2020r. w budynku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie. Organizatorem konkursu był Miejski Zespół Szkół nr 2 w Krośnie, a współorganizatorem Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie oraz Urząd Miasta Krosna, który był fundatorem nagród dla laureatów i wyróżnionych. Coroczne widowisko przedsięwzięła oraz nadzorowała p. Bernadeta Dziadosz we współpracy z p. Mariolą Przetacznik oraz p. Ireneuszem Rodyczem.

Zobacz zdjęcia

Z okazji Walentynek odbyła się w naszej szkole duża impreza, która obejmowała różne konkurencje klasowe i indywidualne. Jako klasa uczniowie mogli się zaprezentować w Szkolnym Konkursie Walentynkowej Twórczości Wszelakiej.

Nasi uczniowie promują zdrowy i aktywny tryb życia biorąc udział w pieszych rajdach. 07.02.2020 r. uczestniczyliśmy z opiekunem panią K.Zajdel w XVII Rajdzie Zimowym organizowanym przez PTTK Krosno. Tym razem do pokonania mieliśmy trasę o długości ok. 9 km, która rozpoczynała się w Tylawie, prowadziła żółtym szlakiem do Olchowca.

Ferie są po to abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu. Jeśli jedziesz na zimowisko – to wspaniale. Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Opiekunowie zapewnią Ci wiele atrakcji i bezpieczeństwo. Słuchaj ich i nie oddalaj się z miejsca zabawy bez ich wiedzy.

W niedzielę 5 stycznia 2020 r. w kościele parafialnym odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klasy drugiej. Przedstawienie obejrzeli rodzice dzieci, ich dziadkowie, zaproszeni z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadzia oraz osoby chętne przybyłe na to spotkanie. Mali aktorzy odważnie wcielali się w swoje role. Na zakończenie ciepłe słowa skierował do dzieci i wszystkich zebranych ks. prałat Julian Bieleń. Spotkanie było miłe i wzruszające.

10 stycznia kolejne przedstawienie odbędzie się w szkole.

17 grudnia 2019 r. w klasie drugiej odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne z udziałem rodziców i Pana Dyrektora. Po odczytaniu przez tatę Krzysia Sędyki fragmentu z Pisma Świętego i wspólnej modlitwie wszyscy łamali się opłatkiem, składając sobie życzenia. Były też wigilijne potrawy i wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie było miłe i wzruszające.

yczenia

Składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła i miłości. Wypoczynku w gronie najbliższych.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie

38-400 Krosno