Dziennik Elektroniczny

Dla uczniów i dla rodziców. Sprawdź, kiedy piszesz najbliższy test, zobacz, jaką ocenę otrzymałeś :) Ten link jest właśnie dla Ciebie !!

Zapraszamy do naszej świetlicy

Koła zainteresowań

Zapraszamy do rozwijania zainteresowań w ramach kółek przedmiotowych i nie tylko :) Spróbuj swoich sił na kole sportowym, fotograficznym, ratowniczym i wielu innych !

Nasi najlepsi

Nasi najlepsi uczniowie i absolwenci

Szanowni Państwo
Od poniedziałku 18 I 2021 uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wracają do nauki stacjonarnej. W praktyce oznacza to powrót do zasad nauczania jakie panowały bezpośrednio przed przejściem na formę zdalną – z zachowaniem wytycznych sanitarnych.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy przede wszystkim umiejętności tworzenia w warunkach izolacji i ograniczeń klimatu bliskości, życzliwości i jedności z tymi, z którymi będziemy fizycznie spędzać ten czas oraz z tymi, z którymi będziemy go dzielić jedynie na odległość.
Ufamy, że ograniczenia przy wigilijnym stole, czy na sylwestrowych zabawach da się przekuć na klimat lepszej bliskości, intymności i rodzinnego ciepła. O to trzeba się postarać i tego Państwu życzymy: otwartości, szczerości, uścisków, budowania jedności z ludźmi najbliższego otoczenia, może nieco „pozytywnie szalonych” pomysłów do realizacji w wąskim gronie (?).
Poza tym oczywiście ZDROWIA, odpoczynku, beztroski, możliwości zapomnienia o tym co nas trapi, martwi i denerwuje. Pięknych Świąt Bożego Narodzenia!
W imieniu społeczności szkolnej:
Dyrekcja i pracownicy MZS nr 2 w Krośnie

PS:
I kto by pomyślał, że takie gromadne, szkolne świętowanie – jak rok temu - będzie dziś niemożliwe …

zs

ŻYCZLIWOŚĆ to cecha kogoś, kto lubi innych ludzi, chce ich dobra i gotów jest działać w tym celu, aby działo im się dobrze. Tydzień Życzliwości i Dobrych Uczynków to świetna okazja do tego, aby podarować innym to, co może wywołać radość nie tylko na ich twarzy, ale i w sercu. Obdarowywaliśmy wszystkich uśmiechem, dobrym słowem, prostym gestem! W tym roku, niestety obchodziliśmy ten DNIEŃ /TYDZIEŃ  na odległość, ale DALIŚMY RADĘ! BO KTO JAK NIE MY  !

W tym roku obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole z powodu pandemii koronawirusa nie mogły odbyć się w tradycyjny sposób. Przygotowywana akademia upamiętniająca to ważne wydarzenie mimo zaawansowanych prac nie doszła do skutku. Uczniowie przebywający w domach na zdalnym nauczaniu zostali pozbawieni możliwości uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole. Dobrym wyjściem w tej sytuacji okazała się nowa metoda Webquestu, poznana przez niektórych nauczycieli uczestniczących w projekcie LEKCJA ENTER.

Od 26 X (poniedziałek) w klasach 4-8 będzie prowadzone nauczanie zdalne. Klasy 1-3 będą uczyć się stacjonarnie, a świetlica funkcjonować będzie normalnie. Szczegóły organizacyjne dla klas 4-8 zostały przesłane w wiadomości przez dziennik Librus.

Szanowni Państwo
W związku z zachorowaniami na COVID ze względów profilaktycznych jutro (22 X) i w piątek (23 X) klasy 7a, 7b i 8 będą miały naukę zdalną. Uczniowie tych klas nie przychodzą do szkoły. Pozostałe klasy uczą się normalnie, stacjonarnie w szkole. Więcej informacji dla klas 7 i 8 zostanie podane przez dziennik elektroniczny Librus.

09.10.2020 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p.K.Zajdel wzięli udział w XLVII Młodzieżowym Złazie po Ziemi Krośnieńskiej. Był to kolejny rajd pieszy zorganizowany przez PTTK Krosno. Uczniowie z przewodnikiem, który ciekawie opowiadał o powstaniu rezerwatu Kamień nad Jaśliskami,  przeszli trasę niebieskim szlakiem z Lipowca na górę Kamień 857 m.n.p.m. wzdłuż granicy ze Slowacją.

Wszyscy zastanawiamy się, czy jest szansa, by powrót uczniów i nauczycieli do szkoły odbył się w sposób bezpieczny. Nie ma jednak czasu na dłuższą analizę tego co przyniesie najbliższa przyszłość. Musimy przygotować się do organizacji pracy w innej rzeczywistości, a to zadanie jest nie lada wyzwaniem.

38-400 Krosno
u. Wyspiańskiego 20