Dziennik Elektroniczny

Dla uczniów i dla rodziców. Sprawdź, kiedy piszesz najbliższy test, zobacz, jaką ocenę otrzymałeś :) Ten link jest właśnie dla Ciebie !!

Zapraszamy do naszej świetlicy

Koła zainteresowań

Zapraszamy do rozwijania zainteresowań w ramach kółek przedmiotowych i nie tylko :) Spróbuj swoich sił na kole sportowym, fotograficznym, ratowniczym i wielu innych !

Nasi najlepsi

Nasi najlepsi uczniowie i absolwenci

Z okazji Walentynek odbyła się w naszej szkole duża impreza, która obejmowała różne konkurencje klasowe i indywidualne. Jako klasa uczniowie mogli się zaprezentować w Szkolnym Konkursie Walentynkowej Twórczości Wszelakiej. Występujący przedstawiciele klas 4-8 pokazali widowni różnorodne pomysły i wykonania scenek o tematyce miłosnej. Pojawiły się: teatr, śpiew, recytacja w języku angielskim, kabaret oraz film. Jury oceniało występy w kategoriach: zgodność z tematem, oryginalność pomysłu, kostium i charakteryzacja oraz inne walory artystyczne.

Zdjęcia

W czwartek 13-go lutego odbyła się długo oczekiwana zabawa karnawałowa dla klas I - IV a potem dla klas V - VIII. Uczniowie wraz z wychowawcami chętnie bawili się z DJ-em na udekorowanym balonami korytarzu. Atmosfera zabawy była fantastyczna. Na balu młodsze dzieci pokazały się w pięknych, kolorowych strojach. Wśród starszych znowu najpopularniejsza okazała się Belgijka, tańczona w parach. Dzieci oprócz tego, że tańczyły chętnie uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez DJ-ja. W trakcie wyczerpującej zabawy uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie mieli przygotowany poczęstunek przez Radę Rodziców.

Zdjęcia

Nasi uczniowie promują zdrowy i aktywny tryb życia biorąc udział w pieszych rajdach. 07.02.2020 r. uczestniczyliśmy z opiekunem panią K.Zajdel w XVII Rajdzie Zimowym organizowanym przez PTTK Krosno. Tym razem do pokonania mieliśmy trasę o długości ok. 9 km, która rozpoczynała się w Tylawie, prowadziła żółtym szlakiem do Olchowca.

Ferie są po to abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania, na które w okresie nauki brakuje Ci czasu. Jeśli jedziesz na zimowisko – to wspaniale. Poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe koleżanki i kolegów. Opiekunowie zapewnią Ci wiele atrakcji i bezpieczeństwo. Słuchaj ich i nie oddalaj się z miejsca zabawy bez ich wiedzy.

W niedzielę 5 stycznia 2020 r. w kościele parafialnym odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klasy drugiej. Przedstawienie obejrzeli rodzice dzieci, ich dziadkowie, zaproszeni z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadzia oraz osoby chętne przybyłe na to spotkanie. Mali aktorzy odważnie wcielali się w swoje role. Na zakończenie ciepłe słowa skierował do dzieci i wszystkich zebranych ks. prałat Julian Bieleń. Spotkanie było miłe i wzruszające.

10 stycznia kolejne przedstawienie odbędzie się w szkole.

17 grudnia 2019 r. w klasie drugiej odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne z udziałem rodziców i Pana Dyrektora. Po odczytaniu przez tatę Krzysia Sędyki fragmentu z Pisma Świętego i wspólnej modlitwie wszyscy łamali się opłatkiem, składając sobie życzenia. Były też wigilijne potrawy i wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie było miłe i wzruszające.

yczenia

Składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła i miłości. Wypoczynku w gronie najbliższych.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie

Szkolne jasełka
20 grudnia w naszej szkole grupa teatralna pod opieką p. Bernadety Dziadosz i ks. Bartłomieja Zakrzewskiego przedstawiła jasełka. Miały one nietypowy charakter, bo rzecz dotyczyła czasów współczesnych. Program doskonale prezentował walkę dobra ze złem, uświadamiał, jakie metody wykorzystuje szatan, by zniszczyć człowieka i zeświecczyć święta Bożego Narodzenia. Akcja działa się w niebie, piekle i na ziemi. Szczęście czteroosobowej rodziny legło w gruzach w wieczór wigilijny za sprawą przebiegłych i podstępnych działań diabła Boruty. Trzej Archaniołowie i św. Mikołaj zrobili wszystko, by uratować nieświadomych zagrożenia ludzi. Pomocnikiem niebiańskich bohaterów był Czesio - dziecko obserwujące całą sytuację. Zagmatwana historia zakończyła się szczęśliwie.

Miło nam poinformować, że 5 grudnia 2019r nasze Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj Dalej” otrzymało tytuł laureata konkursu "Zasłużony dla Wolontariatu" w kategorii wolontariat grupowy. Finałowa gala odbyła się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza z okazji IX Krośnieńskiego Dnia Wolontariatu.
W dniu 20 listopada w Osiedlowym Domu Kultury na Guzikówce odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego Bez piątej klepki. Wbrew nazwie, był to bardzo poważny konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.
21 listopada 2019r. w naszej szkole od samego rana było życzliwie. A to wszystko dlatego ,że kolejny raz włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień wyrażając w ten sposób poparcie idei tego święta. W tym roku obchodziliśmy ten dzień pod hasłem „Bądź Życzliwy nie dokuczaj”.

38-400 Krosno
u. Wyspiańskiego 20