Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

W piątek 20.09.2019r. klasy VI  wzięły udział w Podkarpackim Festiwalu Nauki w G2A Arena w Rzeszowie - Jasionce.

W programie festiwalu było wiele atrakcji. Mogliśmy między innymi zobaczyć wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznać tajniki nowoczesnych technologii IT, spróbować swoich sił na symulatorach lotu, a także rozwiązać łamigłówki i bawić się nauką. Było też trochę archeologii i kaligrafii średniowiecznej. A na koniec próbowaliśmy smakołyków z kuchni molekularnej. Drugą atrakcją wyjazdu do stolicy Podkarpacia było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej "Rzeszowskie Piwnice". Jest to  połączony w trasę turystyczną zespół dawnych miejskich piwnic, znajdujący się w Rzeszowie, pod staromiejskim Rynkiem. Aktualnie trasa składa się z 40 połączonych ze sobą pomieszczeń, położonych na trzech kondygnacjach, na głębokości od 0,5 do 10 metrów pod powierzchnią Rynku.  Podczas zwiedzania podziwialiśmy repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej, dawną ceramikę użytkową i przedmioty codziennego użytku a także - w Korytarzu Herbowym - herby dawnych właścicieli miasta, ziem i województw, na terenie których było ono położone oraz herby samego Rzeszowa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na facebook Rzeszów 20.09.2019 r. Klasy VI na wycieczce w Rzeszowie