Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

24 października 2019 roku udaliśmy się do jednego z największych skansenów archeologicznych Europy. Historia tego miejsca zaczyna się ok.4 tysiące lat temu . Pokazana jest poprzez realistyczne sceny z życia mieszkańców grodu.Można poznać jak mieszkali , co robili , czym się posługiwali, jak się bronili . Odkryto tam ok. 160 tysięcy eksponatów , a najcenniejszy to srebrne okucie pochwy miecza - jedno z pięciu , które znajdują się w Europie .
Nasza grupa uczestniczyła w warsztatach ceramicznych , gdzie dzieci ręcznie formowały z gliny wazony , zwierzątka podobnie jak nasi przodkowie , po wypaleniu zostaną przysłane do szkoły i każdy uczeń będzie miał pamiątkę .
Odbyliśmy spacer po skansenie i wyszliśmy na 40 metrową platformę widokową , z której można było podziwiać jesienne widoki na Beskidy i Pogórze Karpackie.