17 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się X Szkolny Konkurs Kolęd Dzieciaki kolędują. W konkursie wzięło udział 9 solistów z klas I – III i 14 solistów z klas IV–VI. Występ młodych wokalistów oceniała komisja w składzie: p. Mariola Przetacznik,p. Barbara Stanek i p. Iwona Pelczar. Jury wraz ze zgromadzoną widownią z zapartym tchem słuchało szczerych, płynących z serc wykonań polskich kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych. Dla wielu uczestników był to debiut sceniczny ale dzięki miłej, serdecznej atmosferze młodzi artyści z minuty na minutę przełamywali wszelkie obawy i lęki. 
Komisja konkursowa miała bardzo twardy orzech do zgryzienia.
W kategorii klas I – III wyłoniono trzy laureatki:
I miejsce – Jagoda Sysak – klasa Ia
II miejsce – Eliza Mularz- klasa III b
III miejsce – Maja Jaracz - klasa III b
Ponadto wyróżnienia otrzymały:
Katarzyna Ginter – klasa I a  
Milena Kubit  - klasa I b
Karolina Bednarczyk – klasa III b
W kategorii klas IV – VI  nagrodzono trzy solistki :
I miejsce –  Maria Eibin –  klasa IV a
II miejsce - Magdalena Wałęga - klasa V a
III miejsce – Anna Zajdel – klasa V a
Wyróżnienie otrzymała :
Natasza Szarek z klasy IV a 
Konkurs prowadziły Zosia Eibin i Dominika Zajdel z klasy VIII a,  a  zdjęcia wykonała Karolina Zarek  również uczennica  klasy VIII a.  Bardzo dziękujemy im za współtworzenie i pomoc w realizacji konkursu.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa, a Laureaci X Szkolnego Konkursu Kolęd Dzieciaki kolędują zostali obdarowani  pamiątkowymi bajkowo-zimowymi skrzatami.  Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców SP 12. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i życzliwość.X Szkolny Konkurs Kolęd Dzieciaki kolędują pokazał, że coraz więcej dzieci interesuje się muzyką i śpiewem. 
Młodzi artyści prezentowali swój talent, dużą ambicję oraz chęć zdrowej rywalizacji z rówieśnikami, a to dobrze, bo trzeba mieć jakąś pasję, która sprawia, że człowiek staje się szczęśliwszy. 
Laureatom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku ! ! !
Iwona Pelczar