Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

Nasi uczniowie promują zdrowy i aktywny tryb życia biorąc udział w pieszych rajdach. 07.02.2020 r. uczestniczyliśmy z opiekunem panią K.Zajdel w XVII Rajdzie Zimowym organizowanym przez PTTK Krosno. Tym razem do pokonania mieliśmy trasę o długości ok. 9 km, która rozpoczynała się w Tylawie, prowadziła żółtym szlakiem do Olchowca.

Kiedy autokarami ( z grupami z innych szkół) dojechaliśmy do Tylawy pan przewodnik poprowadził nas terenem, gdzie kiedyś do czasów drugiej wojny światowej istniały wioski ( liczące około 300 mieszkańców): Smereczne i Wilsznia. Dziś stoją tam pamiątkowe tablice z opisem dawnego życia mieszkańców. Ponieważ rano wyjeżdzaliśmy z pochmurnego, deszczowego Krosna zostaliśmy mile zaskoczeni zimową aurą, na trasie dużo śniegu a na niebie pojawiło się słoneczko. Nieprzewidzianą przeszkodą okazał się podczas wędrówki wysoki poziom lokalnych rzek uniemożliwiający jej przeskoczenie. Spowodowało to małą zmianę trasy i nadrobienie ok. 2 km. Niektórzy byli trochę zmęczeni ale dzielnie wędrowali po pięknych okolicach Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze mieliśmy krótkie postoje w czasie, których mogliśmy chwilę odpocząć. Zmęczeni ale zadowoleni dotarliśmy do mety, gdzie przygotowane było palenisko i każdy mógł upiec sobie kiełbaskę.W tym czasie chętni uczniowie brali udział w konkursie krajoznawczym i ekologicznym   ( wyniki za tydzień). Po odpoczynku i zjedzeniu kiełbasek pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Czekamy na następny rajd !