Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

09 stycznia 2020 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, odbył się XIV Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Kolęd „Hej kolęda, kolęda 2020” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Konkurs zorganizowała Pani Iwona Pelczar, we współpracy z panią Mariolą Przetacznik i panem Ireneuszem Rodyczem. W tym roku, konkurs Hej kolęda, kolęda 2020 współorganizowała  liczna grupa  uczniów  - wolontariuszy z naszej szkoły. 
Wydarzenie oficjalnie rozpoczął dyrektor MZS nr 2 w Krośnie – pan Stanisław Urbowicz, który powitał  przybyłych gości tj. panią  Małgorzatę Błaż Wydziału Promocji Miasta Krosna, pana Henryka Rospond Przewodniczącego Rady Osiedla Turaszówka oraz młodych artystów ich opiekunów i rodziców. Dyrektor naszej szkoły pan Stanisław Urbowicz złożył podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tegorocznego konkursu oraz opowiedział o istocie kolęd w kontekście obchodów Świąt Bożego Narodzenia. 
Uczestników – uczniów szkół podstawowych z Krosna i okolicznych miejscowości, oceniało trzyosobowe jury w składzie:
• pani mgr Urszula Wysocka
• pani Dorota Strzępek
• pan mgr Wojciech Bazan
W występach oceniano między innymi : walory głosowe, własną interpretację kolęd, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru oraz ogólny  wyraz artystyczny.
Występujący, soliści i zespoły, zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych kategoriach wiekowych:
I kategoria – klasy od I do IV         soliści i zespoły/ chóry
II kategoria -  klasy od V do VIII   soliści i zespoły/ chóry
Po każdej kategorii następowała krótka przerwa na obrady i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie. Zwycięzcy otrzymali  szklane anioły wykonane w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Osoby wyróżnione w konkursie otrzymały dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek na pamiątkę tegorocznych zmagań. Nagrody dla zwycięzców zostały zakupiona ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Krosna. Bardzo dziękujemy za wsparcie i okazane zrozumienie.
Serdecznie dziękujemy pani Marioli Przetacznik za nieocenioną pomoc w przygotowanie piernikowych gwiazdek dla wszystkich artystów, jurorów    i zaproszonych gości, a panu Ireneuszowi Rodyczowi za scenografie konkursu. W tegorocznej edycji konkursu „Hej kolęda, kolęda 2020 ”, udział wzięło 150  młodych, uzdolnionych artystów.
 
Decyzją jury przyznano:
Kategoria I  Szkoła Podstawowa -  klasy I – IV
Soliści: 
I m   -  Anita Szymkowicz SP 6     kl IV
II m  - Antonina Chruściel SP 15  kl IV
III m – Martyna Hus SP 10        kl I
wyróżnienie -  Jagoda Sysak SP 12 !!! - brawo dla Jagody!!!
wyróżnienie – Maja Wojtoń  Katolicka SP Księżny Michalitów z Krosna
wyróżnienie -  Franciszek Gradus SP 8
 
Zespoły I – III
I m   - Dysonansik SP 4
II m  - Głosiki SP Odrzykoń
III m -  Tęczowe Nutki SP 15
 
Kategoria II  Szkoła Podstawowa  -   klasy V– VIII
Soliści: 
I m  – Lena Rygiel SP 3 kl VII
II m  - Oliwia Niezgoda SP 6  kl V
III m  -  Zuzanna Munzberger  – Gąbka kl VII  Katolicka SP Księżny Michalitów z Krosna
 
wyróżnienie– Julia Orzechowska SP 3
wyróżnienie – Aleks Szczepanik SP 14
wyróżnienie – Wałęga Magdalena SP 12 !!! - brawo dla Madzi !!!                                           
wyróżnienie – Hanna Kusz Katolicka SP Księżny Michalitów z Krosna
 
Zespoły V – VIII
I m   -  Dysonans SP 4
II m  - Varia SP 8
III m – Zespół wokalny SP 6
 
Tegoroczny konkurs Hej kolęda, kolęda 2020 pokazał, że w Krośnie są młodzi ludzie, dla których śpiew nie jest tylko bezsensowną, dziwną czynnością, ale prawdziwą pasją, wykonywaną z wielkim zaangażowaniem, odskocznią od codzienności, czymś, co uszczęśliwia.