Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

17 lutego 2020 roku, w poniedziałek, w naszej szkole zorganizowany został dzień otwarty pod hasłem "Popołudnie z zabawą i nauką".

Adresowany był przede wszystkim do dzieci, które w przyszłym roku rozpoczną szkolną przygodę, oraz ich rodziców. Przybyłych gości witał dyrektor Stanisław Urbowicz, który osobiście przekazywał istotne informacje, odpowiadał na pytania zainteresowanych oraz rozdawał specjalnie na tę okazję opracowane informatory.

Zobacz zdjęcia

W przygotowania zaangażowali się wszyscy nauczyciele. Przyszli pierwszoklasiści mogli obejrzeć sale lekcyjne oraz halę sportową. Wszędzie czekały na nich niespodzianki: ciekawe prezentacje, konkursy, doświadczenia, wirtualne podróże. Zajęcia te zostały przygotowane specjalnie dla dzieci. Dostosowane były do ich wieku i poziomu wiedzy, a jednocześnie rozwijały  zainteresowania i wyobraźnię. Mnóstwo przygotowanych atrakcji spowodowało, że nasi mali goście z poszczególnych sal wychodzili z serdecznym uśmiechem na ustach, rozpalonymi od wrażeń policzkami i promiennym spojrzeniem  wyrażającym zachwyt i zainteresowanie tym, co zobaczyli i czego osobiście doświadczyli. Mogli na przykład "odbyć" podróż w kosmos, obserwować ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne, spróbować tajników tablicy interaktywnej, zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi i zaprezentować swoją sprawność w potyczkach sportowych. Przewodnikami każdej przybyłej na dzień otwarty rodziny byli nasi uczniowie - członkowie szkolnego koła teatralnego, którzy tym razem wcielili się w role sympatycznych zwierzaczków lub aniołków. Dzieci mogły pozować do pamiątkowego zdjęcia, a nawet samodzielnie je wykonać. Na przybyłych małych gości czekał słodki lub owocowy poczęstunek.

Mamy nadzieję, że tego dnia wszyscy opuścili mury naszej szkoły z  pozytywnymi wrażeniami. Ufamy, że praca włożona w przygotowanie tegorocznego dnia otwartego przyniesie wymierny efekt, którym będzie jedyny słuszny wybór - SP12.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW DO NASZEJ SZKOŁY!