Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

XII Międzyszkolny Walentynkowy Konkurs Recytatorski
,,Jedyną miarą miłości jest miłość bez miary"
pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna

XII edycja Międzyszkolnego Walentynkowego Konkursu Recytatorskiego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna Pana Piotra Przytockiego odbyła się 20.02.2020r. w budynku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie. Organizatorem konkursu był Miejski Zespół Szkół nr 2 w Krośnie, a współorganizatorem Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie oraz Urząd Miasta Krosna, który był fundatorem nagród dla laureatów i wyróżnionych. Coroczne widowisko przedsięwzięła oraz nadzorowała p. Bernadeta Dziadosz we współpracy z p. Mariolą Przetacznik oraz p. Ireneuszem Rodyczem.

Zobacz zdjęcia

Już po raz dwunasty konkursowi towarzyszyła sentencja św. Franciszka Salezego: ,,Jedyną miarą miłości jest miłość bez miary’’, która też znalazła się na specjalnie na tę okazję przygotowanym konkursowym plakacie. Uroczystość rozpoczęła piosenka ,, To, co mam'' w wykonaniu Madzi - uczennicy naszej szkoły , a następnie prowadzący - Olga i Oskar - po przywitaniu wszystkich osób przybyłych na konkurs i wstępie poświęconym oczywiście miłości i walentynkom, płynnie przeszli do właściwej części konkursu, czyli oczywiście recytacji. Słowo wstępne wygłosili: pani dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Małgorzata Szybiak oraz pan dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 2 w Krośnie Mariusz Świerad. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Jarosław Grześkow - inspektor w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Krosna.
Udział w wydarzeniu wzięły w tym roku następujące krośnieńskie szkoły:
- Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Krośnie
- Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Eugeniusza Kolanki w Krośnie
- Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana Pawła II w Krośnie
- Szkoła Podstawowa Nr 6 w Krośnie
- Szkoła Podstawowa Nr 7 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Krośnie
- Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Dar Górników w Krośnie
- Szkoła Podstawowa Nr 10 w Krośnie
- Szkoła Podstawowa Nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie
- Szkoła Podstawowa Nr 15 w Krośnie
oraz
- Szkoła Podstawowa Nr 12 w Krośnie.

 

Po czynnościach wstępnych 24 uczestników rozpoczęło swoje recytacje. Z wielkim zaangażowaniem prezentowali teksty o miłości pięknej, spełnionej, uskrzydlającej, ale i platonicznej czy nieszczęśliwej - odkrywali różne jej przymioty. Młodzi artyści dawali z siebie wszystko. Często przy doskonałym akompaniamencie, a innym razem bez podkładu, starając się jak najtrafniej oddać tematykę wybranego wiersza, który mówił oczywiście o tym, co w życiu każdego człowieka powinno być najważniejsze, czyli naturalnie o miłości. Na różne sposoby oddawali jej hołd. Słowo "miłość" tego dnia odmieniane było przez wszystkie przypadki, a prezentowane wiersze (zarówno te z klasyki literatury, jak i mniej znane) oddawały bogactwo utworów o tematyce miłosnej. Każdy uczestnik starał się, aby wypaść jak najlepiej. Recytujący, po występie, otrzymywali od konferansjerów słodki upominek. Dobrą atmosferę występów wspomagała dodatkowo piękna dekoracja sali konferencyjnej, nadająca całości niepowtarzalnego klimatu.
Zwyciężyć jednak nie mogli wszyscy. Recytatorów oceniało jury w składzie:
- pani Małgorzata Szybiak - dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie - przewodnicząca komisji oceniającej,
- pani Katarzyna Klein - Łokaj - nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Krośnie oraz w II Liceum Ogólnokształcącym im Konstytucji 3 Maja w Krośnie oraz
- pani Danuta Turek-Fijak - nauczyciel konsultant Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli oddział w Krośnie.

Nagrody otrzymali:
Miejsca:
1. Maja Marcinkowska - SP Nr 3
2. Szymon Kandefer - SP Nr 15
3. Piotr Szewczyk - SP Nr 15
Wyróżnienia:
1. Olga Cembrzyńska - SP Nr 12
2. Bartosz Słyś - SP Nr 8
3. Szymon Zygmunt - SP Nr 14
4. Amelia Śnieżek - SP Nr 10 - nagroda specjalna dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie
Po rozdaniu dyplomów goście wysłuchali jeszcze jednej piosenki miłosnej, którą ponownie wykonała Madzia, i oficjalnie konkurs dobiegł końca .

 

XII Międzyszkolny Walentynkowy Konkurs Recytatorki był bardzo pozytywnym wydarzeniem. Ta najpiękniejsza wartość, jaką jest miłość, została w patetyczny sposób ukazana we wszystkich występach, które na pewno pozostaną na długo w sercach uczestników konkursu, bo -jak mówi poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska - ,,na cóż życie bez miłości"?

Serdeczne podziękowania dla p. Magdaleny Machnik oraz p. Iwony Pelczar za pomoc w organizacji konkursu.