Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

W dniach 24-28 02. 2020r. w naszej szkole zorganizowany został tydzień bezpiecznego Internetu pod hasłem ”Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie są one skumulowane w miesiącu lutym, w którym to przypada międzynarodowy dzień Bezpiecznego Internetu. Podjęte działania miały na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci online oraz przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom takim jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci.

Zobacz zdjęcia

W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom wielu istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych. Podjęte działania dotyczyły zarówno klas młodszych I-III jak i starszych IV-VIII i odbywały się równocześnie. Wychowawcy wszystkich klas podczas zajęć edukacji komputerowej (klasy I-III) lub godzin wychowawczych (IV-VIII) przeprowadzili pogadanki o tematyce dotyczącej aktywności uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji oraz zdjęć, a także anonimowości w Sieci. Ponadto zaprosiliśmy uczniów klas młodszych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: „ Jak wyobrażam sobie wirusa komputerowego”.
Oto wyniki:
I miejsce Nikola Pelczar IIIb
II miejsce Maja Makulska IIa
III miejsce Eliza Mularz IIIb
W klasach starszych w ramach zajęć informatyki, przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Podczas tych lekcji na komputerze powstało wiele ciekawych prac: plakaty dotyczące bezpieczeństwa w Sieci, logo - Dzień bezpiecznego Internetu oraz portret wirusa komputerowego, które można było podziwiać na zorganizowanej wystawie. Oprócz projektów komputerowych pojawiły się na wystawie również prace plastyczne uczniów klas VI dotyczące bezpieczeństwa w Sieci wykonane dowolną techniką. Na gazetkach klasowych zamieszczono treści i zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, adresy bezpiecznych stron internetowych oraz netykietę, a każdy uczeń otrzymał plakietkę z @ wykonaną przez koło techniczne.
W ramach tygodnia bezpiecznego Internetu w dniu 25.02.2020r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Kronie – tematyka dotyczyła zagrożeń wynikających z nawiązywania przypadkowych znajomości w sieci, cyberprzemocy i innych zagrożeń w sieci. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji naszego gościa, byli bardzo aktywni, zadawali pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.
Zapraszamy na fotorelację.