Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

09.10.2020 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p.K.Zajdel wzięli udział w XLVII Młodzieżowym Złazie po Ziemi Krośnieńskiej. Był to kolejny rajd pieszy zorganizowany przez PTTK Krosno. Uczniowie z przewodnikiem, który ciekawie opowiadał o powstaniu rezerwatu Kamień nad Jaśliskami,  przeszli trasę niebieskim szlakiem z Lipowca na górę Kamień 857 m.n.p.m. wzdłuż granicy ze Slowacją.

W drodze mijali stado pasących się koni. W pewnym momencie jeden zwierzak obwąchiwał plecak naszej koleżanki, która trochę się przestraszyła. Wszyscy mieli możliwość uwiecznić te piękne koniki na fotografii. Turyści wrócili do Lipowca żółtym szlakiem, w pięknych okolicznościach przyrody, poruszając się również na terenie rezerwatu Kamień nad Jaśliskami. Pogoda była idealna bo bezwietrzna i słoneczna, dodatkową atrakcją okazało się " mlaskające błoto", które nie zawsze dało się ominąć i niektórzy musieli walczyć o utrzymanie równowagi. Wycieczka zakończyła się ogniskiem oraz konkursem krajoznawczo - ekologicznym przeprowadzonym przez panią organizator.