Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

9 lutego br. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Czytanie w bardzo młodym wieku przynosi wiele dobrego, kształtuje umysł młodego człowieka. Piękne czytanie jest kunsztem.
To dzięki takim konkursom możemy wyłonić tych, którzy zaczynając  swoją literacką przygodę, są przykładem na to, że warto sięgać po książkę.  Młodzi czytelnicy z pasją podchodzą do wyrażenia tego, co zapisali inni, w pięknym słowie, a samo czytanie sprawia im przyjemność (czego można się dowiedzieć, rozmawiając z nimi). Nasi najmłodsi czytelnicy, „zmagając się” ze słowem zapisanym na kartach utworu o detektywie Pozytywce,  najpiękniej jak umieli wykazali się umiejętnością czytania.
Jury - w składzie: pani Barbara Stanek i pani Lucyna Świerad - przyznało następujące miejsca w poszczególnych grupach wiekowych:
Klasy I
I miejsce: Julia Markowicz
II miejsce: Lena Krystofiak
III miejsce: Amelia Barć, Anna Masłyk
Klasy II
I miejsce: Jagoda Sysak
II miejsce: Dawid Boczar
III miejsce: Milena Kubit
Klasy III
I miejsce: Olaf Werner
II miejsce: Kacper Pelc
III miejsce: Krzysztof Sędyka
 
Na wyróżnienie zasłużyli także: 
z kl. I: Milena Madej, Ignacy Władyka, Adam Włodyka,
z kl. II: Katarzyna Ginter, Radosław Krygowski, Tobiasz Rospond, Miłosz Kozubek, Tymoteusz Głód, 
z kl. III: Maja Makulska, Franciszek Goleń, Alicja Zajdel, Tymoteusz Serafin.
 
Ci bardzo młodzi ludzie zasłużenie zostali uhonorowani brawami kolegów i koleżanek z klasy, a także nagrodami, które wręczali pani Barbara Stanek i pan dyrektor Mariusz Świerad. Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy. Gratulacje należą się także rodzicom naszych czytelników i ich wychowawcom: paniom Beacie Tarnawskiej (kl.Ia), Krystynie Kubal (kl.Ib), Jadwidze Rachwał (kl.IIa), Natalii Gałowicz-Ginter (kl.IIb), Grażynie Ambros-Wodzińskiej (kl.IIIa), Aleksandrze Bogaczyk (kl.IIIb).
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu  Zaczarowani słowem