11 minut. Tyle minut wystarczyło, żeby wykazać się znajomością zakochanych par, które od momentu pojawienia się stały się ulubieńcami tych młodszych i tych starszych. Któż bowiem nie zachwycał się piękną królewną, która czekała na pocałunek swojego królewicza, albo zmysłową Indianką, zakochaną w przystojnym kapitanie. Rozśmieszają nas wpadający w złość Donald i Daisy, chętnie oglądamy przygody Myszki Miki i jego towarzyszki, Minnie. Z zapartym tchem czekamy na moment, kiedy książę założy na nóżkę pięknej dziewczyny pantofelek. Pamiętamy także wzruszające historie bestii zakochanej w pięknej czy garbatego brzydala zakochanego w ciemnookiej Cygance.
Te i inne postacie stały się  bohaterami konkursu walentynkowego, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III. Miał on nietypową formę, a mianowicie w sobotę (13 lutego) o godz. 13.00 pani Barbara Stanek przesłała naszym najmłodszym w dzienniku elektronicznym link do zdjęć 15 par z walentynkowego świata bajek. Należało podać poprawne imiona bohaterów i odesłać odpowiedzi drogą elektroniczną. Trzy pierwsze osoby w tym samym czasie przesłały poprawne odpowiedzi; wystarczyło im 11 minut, żeby zdobyć ex aequo I miejsce, a były to: Katarzyna Ginter, Jagoda Sysak i Emilka Dziedzic. Dwie minuty później pojawiły się odpowiedzi Poli Witalec, która zajęła II miejsce. Gratulujemy dziewczynkom i pozostałym uczestnikom konkursu, którzy chcieli spędzić ten czas  w trzymającej w napięciu zabawie. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Wiktoria Bury, Klaudia Bożek, Oliwia Jaworska, Julia Szmyd, Maja Makulska, Aleksandra Masłowska, Radek Krygowski, Wiktor Wełnicki, Wojtek Zajdel, Adam Włodyka, Miłosz Gruchlik i Kacper Pelc.
Walentynkowy konkurs bajkowy został zorganizowany przez panią Barbarę Stanek ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie i panią Dorotę Rec z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 7 w Turaszówce.