Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

11 minut. Tyle minut wystarczyło, żeby wykazać się znajomością zakochanych par, które od momentu pojawienia się stały się ulubieńcami tych młodszych i tych starszych. Któż bowiem nie zachwycał się piękną królewną, która czekała na pocałunek swojego królewicza, albo zmysłową Indianką, zakochaną w przystojnym kapitanie. Rozśmieszają nas wpadający w złość Donald i Daisy, chętnie oglądamy przygody Myszki Miki i jego towarzyszki, Minnie. Z zapartym tchem czekamy na moment, kiedy książę założy na nóżkę pięknej dziewczyny pantofelek. Pamiętamy także wzruszające historie bestii zakochanej w pięknej czy garbatego brzydala zakochanego w ciemnookiej Cygance. 
Te i inne postacie stały się  bohaterami konkursu walentynkowego, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III. Miał on nietypową formę, a mianowicie w sobotę (13 lutego) o godz. 13.00 pani Barbara Stanek przesłała naszym najmłodszym w dzienniku elektronicznym link do zdjęć 15 par z walentynkowego świata bajek. Należało podać poprawne imiona bohaterów i odesłać odpowiedzi drogą elektroniczną. Trzy pierwsze osoby w tym samym czasie przesłały poprawne odpowiedzi; wystarczyło im 11 minut, żeby zdobyć ex aequo I miejsce, a były to: Katarzyna Ginter, Jagoda Sysak i Emilka Dziedzic. Dwie minuty później pojawiły się odpowiedzi Poli Witalec, która zajęła II miejsce. Gratulujemy dziewczynkom i pozostałym uczestnikom konkursu, którzy chcieli spędzić ten czas  w trzymającej w napięciu zabawie. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Wiktoria Bury, Klaudia Bożek, Oliwia Jaworska, Julia Szmyd, Maja Makulska, Aleksandra Masłowska, Radek Krygowski, Wiktor Wełnicki, Wojtek Zajdel, Adam Włodyka, Miłosz Gruchlik i Kacper Pelc.
Walentynkowy konkurs bajkowy został zorganizowany przez panią Barbarę Stanek ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie i panią Dorotę Rec z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 7 w Turaszówce.