Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

Okładka mówi wiele o osobie, która ją projektuje. Jeżeli jest to okładka ulubionej książki, tym bardziej otwiera wiele możliwych interpretacji. W konkursie zorganizowanym w naszej szkole uczniowie musieli się wykazać umiejętnym połączeniem kilku bardzo ważnych elementów mających wpływ na oryginalną pracę. To przede wszystkim pomysłowość połączona z wykorzystaniem różnych technik i materiałów. Ważną rolę odegrała tutaj także estetyka wykonania prac, na co uczniowie nie zawsze zwracają uwagę.
W konkursie „Okładka ulubionej książki” oprócz nagrodzonych pierwszymi trzema miejscami w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VIII parę prac zostało wyróżnionych. Cieszymy się, że chociaż projektów nie było wiele, te, które zostały nagrodzone i wyróżnione, świadczą nie tylko o zaangażowaniu młodych ludzi, ale także o ich inwencji twórczej.
Jury w składzie: panie Barbara Stanek, Iwona Pelczar, Magdalena Machnik, Lucyna Świerad, Bernadeta Dziadosz, Mariola Przetacznik wytypowało nagrodzonych i wyróżnionych:
Klasy I-III
I miejsce: Katarzyna Ginter (okładka książki „Harry Potter i Komnata Tajemnic”)
II miejsce: Nadia Głód (okładka książki „8 + 2 i domek w lesie”)
III miejsce: Tobiasz Rospond (okładka książki „Supercepcja”)
Uczniowie, których prace zostały wyróżnione: Jakub Jucha, Radosław Krygowski, Lena Kubiak.
Klasy IV-VIII
I miejsce: Michał Buczek (okładka książki „Magiczne drzewo. Czas robotów”)
II miejsce: Dawid Wajda (okładka książki „Złociejowo”), Oliwia Tokarczyk (okładka książki „Mały Książę”)
III miejsce: Anna Szafran (okładka książki „Zwiadowcy. Wczesne lata”), Tymoteusz Rospond (okładka książki „Explorer Academy”)
Wśród wyróżnionych znaleźli się: Nikola Pelczar, Emilia Kubit, Tomasz Buczek.
Konkurs został rozstrzygnięty 23 lutego br., kiedy to pani Barbara Stanek ogłosiła wyniki oraz wręczyła nagrodzonym i wyróżnionym dyplomy i nagrody. Gratulujemy wszystkim, którzy złożyli projekty swoich ulubionych książek.