Etno-centrum Ziemi Krośnieńskiej, to miejsce, gdzie można skorzystać z szerokiej oferty warsztatów kulinarnych , rękodzielniczych, fotograficznych, muzyczno-tanecznych nawiązujących do tradycji ludowych. W dniu 24.02.2021r. nasze dzieci z klas I -III miały możliwość zapoznać  się z eksponatami  Etno-centrum. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jakimi zabawkami  bawiły się dzieci (drewniane), jak ozdabiano kuchnie własnoręcznie haftowanymi serwetkami. Przybyłe panie pokazały także ludowy strój kobiecy. Dzieciom ta prezentacja bardzo się podobała, dlatego chętnie skorzystamy z oferty EZK .