Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

W naszej szkole w dniach 22 - 26 marca odbył się „Tydzień Bezpiecznego Internetu”, ze względu na pandemię miał formę online pod hasłem „Nie hejtuję”. 

Dzisiejszy Internet zalewany jest treściami, które mają znamiona mowy nienawiści, hejtu i cyberprzemocy, dlatego tak ważne jest uczulenie młodego człowieka na to zjawisko. Milczenie, bierność i brak reakcji na hejt powodują, że jego sprawcy w poczuciu złudnej anonimowości, jaką daje Internet, i nie widząc reakcji ofiary i świadków, pozwalają sobie na dużo więcej niż w realnym świecie. Jak się zachować, jak reagować - edukacja młodzieży w tym temacie jest niezbędna. Uczniowie w ramach „Tygodnia bezpiecznego Internetu” uczestniczyli w godzinach wychowawczych poświęconych tematyce związanej z bezpieczeństwem w Sieci ze szczególnym naciskiem na zjawisko hejtu. Obejrzeli filmy, scenki edukacyjne oraz prezentacje, prowadzili dyskusje, wysuwali wnioski.   

Uczniowie brali również udział w dwóch konkursach:

Klasy I - III „Zagrożenia w Sieci”, projekt graficzny - plakat

I miejsce:  Pola Witalec

II miejsce:  Julia Nowak

III miejsce:  Milan Walaszczyk

 

Klasy IV - VIII  Konkurs na prezentację multimedialną o zagrożeniach czyhających na młodych ludzi w Sieci z uwzględnieniem hejtu jako jednego z zagrożeń. 

I miejsce:  Julia Machowska

II miejsce:  Anna Zajdel

III miejsce: Oliwier Witalec

 

Wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania za wkład pracy i zaangażowanie.