Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

Dobrze, kiedy młodzi ludzie rozpoczynają swoją przygodę z książką w bardzo młodym wieku. To właśnie wtedy rozpoczyna się ten okres w życiu, gdy przeżycia związane z lekturą książek mają olbrzymi wpływ na wewnętrzny świat młodego człowieka. Czytelnicy, wchodząc do krainy książkowych bohaterów, identyfikują się z tymi bohaterami, razem z nimi odkrywają nowe miejsca, poznają wielu ludzi, przeżywają niezwykłe przygody. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu mają możliwość wielokrotnego przekraczania granic wyobraźni.
Prezentacja książki, która pretenduje do miana "ulubionej", miała miejsce w dwóch odsłonach. W pierwszej odsłonie uczniowie klas IV-VIII mieli za zadanie nagrać swoją prezentację i przesłać ją do 23.03.2021 r. Druga odsłona, kiedy to uczniowie klas I-III wystąpili w szkole, miała miejsce 19.05.2021 r.
Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie. Uczniowie klas pierwszych najliczniej reprezentowali społeczność uczniowską:
I miejsce: Julia Markowicz
II miejsce: Kamila Sajdak
III miejsce: Diana Klatka
wyróżnienie: Milan Walaszczyk.
Brawa należą się także pozostałym pierwszoklasistom, którzy odważyli się wystąpić: Milence Madej, Julii Nowak i Igorowi Bałuce.
Mniej liczną grupą byli uczniowie z klas drugich (uczniowie kl. III nie wystąpili):
I miejsce: Jagoda Sysak
wyróżnienia: Tobiasz Rospond, Kacper Pilch.
Piękne prezentacje nadesłali uczniowie z kl. IV i VI (z kl. V, VII i VIII nie nadesłano prezentacji):
I miejsce: Tymoteusz Rospond
II miejsce: Anna Szafran
III miejsce: Kamila Jucha.
Prezentacja ulubionej książki pod hasłem "Ja i moja Książka" pokazała, że mamy wspaniałych młodych czytelników. Dzięki występom naszych uczniów widzimy, iż warto czytać, do czego zachęcamy wszystkich.