Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

Drodzy Państwo Rodzice uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej Nr 12 w Krośnie!

Wszyscy zastanawiamy się, czy jest szansa, by powrót uczniów i nauczycieli do szkoły odbył się w sposób bezpieczny. Nie ma jednak czasu na dłuższą analizę tego co przyniesie najbliższa przyszłość. Musimy przygotować się do organizacji pracy w innej rzeczywistości, a to zadanie jest nie lada wyzwaniem.

 

Za nami przeszło rok i dwa miesiące nauki zdalnej. W tym czasie nabyliśmy wiele doświadczeń i umiejętności, ale również napotkaliśmy na sporo problemów, których obecności jesteśmy świadomi.

Zawsze, na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo dzieci, nie zapominając o bezpieczeństwie nauczycieli oraz pracownikach administracji i obsługi. Regulacje prawne przenoszą odpowiedzialność za organizację pracy szkoły na dyrektorów placówek i organy prowadzące. Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS), Ministerstwa Zdrowia (MZ) i Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEiN) dotyczą głównie podstawowych wymogów bezpieczeństwa sanitarnego w szkołach i placówkach oświatowych.

                Ponadto w pierwszych tygodniach września 2021 r. będziemy zajmować się tematyką szczepień przeciw COVID-19 ( w załączniku- informacja na temat szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – Informacje dla szkół i placówek przesłane przez UM Krosna).

W roku szkolnym 2021/2022 do budynku szkoły uczniowie klas I-VIII będą wchodzić dwoma wejściami dolnymi (jedno- klasy I-IV, drugie- klasy V-VIII). Wejście do szkoły zostanie zabezpieczone taśmą ochronną od strony budynku szkoły.

Świetlica szkolna będzie czynna od 2 września 2021 r.

Stołówka szkolna będzie czynna od 13 września 2021 r. (zapisy na stołówkę będą prowadzone od 2 września 2021 r.). Obiady będą w formie kateringu prowadzonego przez firmę MultiGastro.

                W załączeniu przesyłam Państwu wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych mających pracować w trybie stacjonarnym (obowiązujące od 1 września 2021 r.)

Organizacja spotkań z wychowawcami klas w dnu 1 września 2021 r. :

8.00-9.20- klasy I-III – uczniów odbierają z szatni państwo wychowawcy; o godz. 9.20 państwa rodziców proszę o odebranie swoich dzieci ze szkoły.

8.00-9.20- klasy IV-VIII

9.30- Msza święta w Kościele Parafialnym w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego

Wszystkim Państwu Rodzicom życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym.

Pozdrawiam

Stanisław Urbowicz