Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

29 września 2021 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promocja książki i głośnego czytania od najmłodszych lat. Pani Dorota Rec pracująca w Bibliotece Publicznej Filia nr 7 w Turaszówce (przy współpracy z panią Barbarą Stanek z biblioteki Szkoły Podstawowej nr 12) zorganizowała konkurs głośnego czytania zatytułowany "Jesienne rozmaitości" dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie. Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa oraz prezentację swoich umiejętności wśród dzieci. Po krótkim zapoznaniu się z nieznanym tekstem uczniowie czytali go przed komisją konkursową, która wyłoniła laureatów, oceniając płynnośc czytania, dykcję, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali wysoki poziom umiejętności pięknego czytania. Spośród 15 uczestników konkursu jury wyłoniło laureatów:
I klasa
I miejsce: Jagoda Nowak
II miejsce: Wiktoria Sajdak
III miejsce: Lena Smyka
II klasa
I miejsce: Julia Markowicz
II miejsce: Lena Krystofiak
III miejsce: Amelia Barć i Anna Masłyk
III klasa
I miejsce: Jagoda Sysak
II miejsce: Katarzyna Ginter i Tobiasz Rospond
III miejsce: Nadia Głód
Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w zmaganiach czytelniczych