Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Dnia 11 i 12 października od samego rana w Szkole Podstawowej nr 12 w Krośnie panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas pierwszych ubrani na galowo, przepiękna dekoracja, sprzęt nagłaśniający, a wszystko po to aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł ten moment. Najpierw prowadzący powitali wszystkich zebranych na tej uroczystości gości, a następnie głos zabrał Pan Dyrektor Stanisław Urbowicz. Po przemówieniu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które nagrodzone zostały gromkimi brawami. Następnie, w podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali: być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając każdego wielkim ołówkiem. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną, oraz rogi obfitości. Po uroczystości rodzice przygotowali dla swoich dzieci mały poczęstunek. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.