Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

Dnia 19 października we współpracy z Urzędem Miasta Krosna w naszej szkole odbyło się spotkanie skierowane do uczniów klas pierwszych z przedstawicielami służb mundurowych: Policją, Strażą Miejską oraz Strażą Pożarną pod hasłem " Jestem widoczny, jestem bezpieczny".

 

Podczas spotkania pierwszaki miały okazję wzbogacić i utrwalić swoją wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym (m.in. jako pieszy, rowerzysta, pasażer) oraz dowiedziały się jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą spotkać poza obrębem szkoły, np. spotkanie z obcym psem czy nieznajomym człowiekiem.
Dzieci chętnie odpowiadały na różne pytania dotyczące omawianych przez naszych gości zagadnień, wykazały się bogatą wiedzą, a za trafne odpowiedzi otrzymały drobne upominki.
Podczas spotkania każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał zestaw odblasków i edukacyjną kolorowankę.
Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści obejrzeli spektakl teatralny dotyczący znajomości znaków drogowych oraz zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.