Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Home

Dnia 18 X 2021 roku uczniowie klasy 7B pod opieką pani Bernadety Dziadosz i pani Barbary Stanek udali się na wycieczkę do Żarnowca i zakładu pracy Cellfast. Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu zwiedzili w ramach udziału w  Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”, realizując moduł 1 – zadanie 9 : „Śladami przeszłości”. Po przybyciu na miejsce docelowe uczniowie oczarowani zostali pięknem parku otaczającego dom poetki, który o tej porze roku prezentuje się niezwykle malowniczo. Maria Konopnicka otrzymała od narodu dworek w Żarnowcu z okazji 25-lecia swojej pracy twórczej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści przewodnika dotyczącej tej postaci, zwiedzali poszczególne pomieszczenia, oglądali znajdujące się w nich eksponaty, np. biurko, przy którym poetka tworzyła swoje utwory. Dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu Marii Konopnickiej, oglądali również wystawę poświęconą jej twórczości. Wizyta w muzeum zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Roty” ( utworu poetki, który kandydował do miana naszego hymnu narodowego) . Dla młodzieży była to ciekawa forma poznawania naszej przeszłości i piękna polskiej literatury. Następnie uczniowie z opiekunami udali się do zakładu pracy Cellfast w Krośnie, gdzie na żywo obserwowali proces powstawania narzędzi ogrodniczych. Z zainteresowaniem obserwowali pracę ludzi przy poszczególnych stanowiskach, wsłuchując się w ciekawą opowieść przewodnika. Wszyscy byli pod wrażeniem ogromu zakładu pracy, jego estetyki, świetnej organizacji, bogactwa urządzeń i maszyn oraz  precyzji wykonywanych produktów. Miłym zaskoczeniem były drobne upominki, które młodzież otrzymała na pamiątkę wizyty w Cellfaście.
Na koniec wycieczki, zgodnie z powiedzeniem „Coś dla ducha i coś dla ciała” , wszyscy udali się na integracyjny posiłek do pobliskiej pizzerii. 
Był to bardzo pouczający dzień  ( w dziedzinie literatury, kultury i preorientacji zawodowej)  zakończony miłym i smacznym akcentem.