Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

                21 maja 2019 roku  naszą szkołę odwiedził podróżnik Dariusz Rochecki, by opowiedzieć nam o Omanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie był we wrześniu 2018 roku.

Celem jego wizyty w tych państwach  było przeżycie przygody oraz poznanie tamtejszej kultury. Dowiedzieliśmy się, że w tamtym rejonie temperatury powietrza są bardzo wysokie, a mieszkańcy krajów niezwykle zamożni i gościnni. Państwa te mają również przeróżne tradycje. Kobiety zasłaniają twarz i ciało, chłopcy i dziewczęta w szkołach są rozdzieleni, gości częstuje się daktylami. W tych bogatych krajach są również slumsy, czyli dzielnice nędzy, gdzie mieszkają Hindusi, którzy pracują dla mieszkańców Omanu i ZEA. Przestępczość tam jest znikoma. Bardzo ważną rolę w historii i kulturze ZEA odegrał sokół; ptak ten po dzień dzisiejszy cieszy się  tam szczególnymi względami. W Dubaju znajduje się również najwyższy budynek świata -Burdż Chalifa. Pan Dariusz szczegółowo opowiedział nam o swojej podróży. Przekazał  wiele informacji i ciekawostek o tych państwach. Uczniom bardzo podobała się jego prezentacja.