Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Wycieczka integracyjno-turystyczna klasy Va
        19.09.18 r. uczniowie klasy V a wraz z  wychowawczynią p. K.Zajdel, p.pedagog i rodzicem  wybrali się na  jednodniową  wycieczkę  z ogniskiem.  Rano spotkali się pod szkołą aby autobusem  MKS dojechać do Korczyny. Z rynku wyruszyli  w kierunku Czarnorzek ( przejście ok. 1 godz. ) do pewnego gospodarstwa , gdzie było przygotowane miejsce na ognisko.

Tego dnia cała klasa integrowała się podczas  zabaw i gier terenowych, dodatkowo ćwicząc celność w rzutach szyszkami, żołędziami czy patykami do celu i na odległość. Najbardziej atrakcyjna okazała się zabawa w chowanego w sadzie pośród drzew i krzewów Korzystając z uprzejmości gospodarzy wszystkie dzieci częstowały się jabłkami , gruszkami, winogronami  i orzechami  zerwanymi własnoręcznie w sadzie. Również samodzielnie piekły kiełbaski na ognisku. Przejście powrotne do Korczyny dzieci zakończyły zwiedzeniem Fabryki Czekolady i wspólnymi lodami. Klasa trochę zmęczona, ale pełna pozytywnych wrażeń i emocji wróciła autobusem pod szkołę.