HARMONOGRAM uroczystości 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w MZS nr 2 w Krośnie w dniu 11.10.2018r.
1.Zajęcia dydaktyczne do południa będą się odbywać w skróconym zakresie. Podczas tych lekcji dla poszczególnych oddziałów przewidziane są konkursy i zajęcia o tematyce patriotycznej.
2.Młodzież, dzieci i całą społeczność szkolną zachęca się by w tym dniu przyjść ubranym w barwach narodowych (koszulki, bluzy, czapki, szaliki). Zachęcamy również by przebrać się w młodych powstańców. Na długiej przerwie na I piętrze będą wykonywane zdjęcia a dla najciekawiej przebranych przewidujemy upominki.
3.Po ustaleniu z dyrekcją szkoły lekcje w dniu tym będą skrócone do 35 min.
1. 8:00 – 8:35
2. 8:40 – 9:15
3. 9:20 – 9:55
4. 10:00 – 10:35
- długa przerwa 15 min (obiad w szkole)
5. 10:50 – 11:25
6. 11:30 – 12:15
7. 12:20 – 12:55
Sztafeta rozpocznie się na 5 godzinie lekcyjnej. Po przygotowaniu zawodników oraz przypomnieniu zasad biegu i bezpieczeństwa sztafeta powinna wystartować ok. godz. 11:20.
4.Drużyny proszone są o przybycie na miejsce startu najpóźniej 15 minut przed planowanym rozpoczęciem w(trakcie lekcji 5).
5.Kolejność wydarzeń na terenie należącym do Urzędu Gminy Miasta Krosna (teren nieużytku rolnego za boiskiem szkolnym):
- zajęcie miejsc przez uczniów oraz organizatorów w wyznaczonych polach (patrz mapa),
- przygotowanie zawodników,
- rozpoczęcie biegu,
- zakończenie biegu przez wszystkie drużyny (klasy),
- skok spadochronowy skoczków,
- uroczyste zawieszenie flagi państwowej na maszt,
- odśpiewanie hymnu,
- apel powstańczy
- wręczenie nagród.
6.Do oficjalnego zakończenia imprezy wszyscy uczniowie są pod opieką swoich wychowawców. Ci są zobowiązani do sprawdzenia obecności na początku zajęć i na końcu. Wychowawcy klas zobowiązani są również do powiadomienia rodziców o szczegółach organizacji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
7.Świetlica szkolna zostanie otworzona po zakończonej imprezie.