Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

XIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd Hej kolęda, kolęda 2019
Pod Patronatem Prezydenta Miasta Krosna
 
18 stycznia 2019 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd „Hej kolęda, kolęda 2019” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna . Konkurs zorganizowała Pani Iwona Pelczar, we współpracy z panią Mariolą Przetacznik i panem Ireneuszem Rodyczem.W tym roku, konkurs Hej kolęda, kolęda 2019 współorganizowała także liczna grupa 14 uczniów z klasy III A i III B  naszego gimnazjum, która pod opieką pani Iwony Pelczar realizowała projekt edukacyjny zdobywając doświadczenie w organizacji i realizacji, tak dużego przedsięwzięcia artystycznego.
Wydarzenie oficjalnie rozpoczął dyrektor MZS nr 2 w Krośnie – pan Stanisław Urbowicz, który powitał  przybyłych gości tj. panią Grażynę Gregorczyk Naczelnika Wydziału Edukacji w Krośnie, panią Aldonę Sobaś z Wydziału Edukacji, pana Grzegorza Półchłopka Naczelnika Wydziału Kultury i Sportu,  pana Henryka Rosponda przewodniczącego Rady Osiedla Turaszówka oraz młodych artystów,  ich opiekunów i rodziców. Dyrektor naszej szkoły pan Stanisław Urbowicz złożył podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tegorocznego konkursu oraz opowiedział o istocie kolęd w kontekście obchodów Świąt Bożego Narodzenia. 
Uczestników – uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Krosna i okolicznych miejscowości, oceniało czteroosobowe jury w składzie:
•pani mgr Agnieszka Socha
•pani Magdalena Klimkiewicz
•pan mgr Wojciech Bazan
•pan Krzysztof Sajdak
W występach oceniano między innymi : walory głosowe, własną interpretację kolęd, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru oraz ogólny  wyraz artystyczny.
Występujący, soliści i zespoły, zaprezentowali się w czterech kategoriach wiekowych:
I kategoria – klasy od I do III
II kategoria -  klasy od IV do VI
III kategoria – klasy VII-VIII i III gimnazjum
IV kategoria – szkoły ponadgimnazjalne
Po każdej kategorii następowała krótka przerwa na obrady i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie. Zwycięzcy otrzymali milutkie, cieplutkie kocyki z motywem zimowo – świątecznym a zespoły szklane anioły wykonanych w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Osoby wyróżnione w konkursie otrzymały piękne pamiątkowe albumy z wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podkarpaciu. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek na pamiątkę tegorocznych zmagań.   
Serdecznie dziękujemy pani Marioli Przetacznik za nieocenioną pomoc                        w przygotowanie piernikowych niespodzianek dla wszystkich artystów, jurorów                             i zaproszonych gości, a panu Ireneuszowi Rodyczowi za dekorację konkursu. 
W tegorocznej edycji konkursu „Hej kolęda, kolęda 2018 ”, udział wzięło 200  młodych, uzdolnionych artystów
Decyzją jury przyznano:
 
Kategoria  I – Szkoły Podstawowe, klasy I - III
Soliści: 
I m   - Maja Kasprzyk SP 7 
II m  - Eliza Mularz - SP 12  GRATULACJE!!! 
II m  - Jana Nowotarska  SP 4 
III m - Martyna Zbaraza SP 6
wyróżnienie   - Kamila Zajdel- Szkoła Muzyczna
wyróżnienie   -  Anita Szymkowicz  SP 6   
wyróżnienie   - Joanna Kustroń  SP 4
 
Zespoły
Im     -Tęczowe Nutki   - SP 15
II m   -Dysonansik   - SP 4   
III m  - Bemolki  - SP 3
 
Kategoria II  Szkoła Podstawowa  - klasy IV– VI
Soliści: 
I m    -  Marzena Nowak -  SOSW
II m   -  Lena Krochmal – SP 3 
II m   -  Aleks Szczepanik- SP 14
III m  -  Aleksandra Górowska  - SP 4
wyróżnienie   - Nadia Słabik – SP 12 GRATULACJE!!!
wyróżnienie   - Kinga Kustroń- SP 4
 
Zespoły:
I m    - CANTO – SP 12 GRATULACJE!!!
II m   - M&M -  SP 14
III m  - Dysonans  - SP 4
 
Kategoria III  klasy VII – VIII i III gimnazjum
Soliści: 
I m   -  Konstancja Okarmus – SP 8
II m  - Julia Bilk  - SP 8 
II m  - Gabriela Chmielowiec – SP 15
III m - Julia Orzechowska – SP 3
wyróżnienie   -  Kinga Zajdel  - SP 6
 
IV kategoria  - szkoły ponadgimnazjalne
Soliści:
I m   - Daria Samborowska  ZSP 4 – Naftówka
II m  - Kamila Łoś ZSP 4 – Naftówka 
II m  - Maria Ginalska ZSP Nr 2im.Szpetnara
III m - Lidia Kasperkowicz – I LO im. Kopernika
wyróżnienie – Patryk Krzysik  - SOSW
 
Tegoroczny konkurs Hej kolęda kolęda 2019 pokazał, że w Krośnie są młodzi ludzie, dla których śpiew nie jest tylko bezsensowną, dziwną czynnością, ale prawdziwą pasją, wykonywaną z wielkim zaangażowaniem, odskocznią od codzienności, czymś, co uszczęśliwia.