Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Tak Zdam!

W kwietniu uczniowie kończący szkołę podstawową jako pierwsi podejdą do nowego egzaminu ósmoklasisty, który stanie się podstawą w rekrutacji do szkół średnich.Egzamin to wyzwanie nie tylko dla uczniów czy nauczycieli, ale również rodziców, którzy martwią się o przyszłą edukację swoich dzieci. Czy jest się czego obawiać? Należy pamiętać, że w dużej mierze wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania.

Nie martw się na zapas

Zastanawiasz się, jak Twoje dziecko poradzi sobie z egzaminem, czy wie jak i co powtarzać? Zazwyczaj największą trudnością jest systematyczność powtarzania materiału, odpowiednio dobrane ćwiczenia i oczywiście pozytywne nastawienie. Na początku uczniów może trochę wystraszyć zbyt duża ilość materiału, przegladanie podręczników, nie wiedzą dokładnie czego i ile się uczyć.Można jednak temu zaradzić. Doradź swojemu dziecku, by ułożyło sobie konkretny plan nauki i codziennie powtarzało materiał tylko przez 10-15 minut. Nauka jest dużym wysiłkiem dla umysłu. Dlatego łatwiej przyswoić małe porcje, ucząc się regularnie. Niech nie odkłada nauki „na później”, to nie tylko powoduje nawarstwianie materiału, ale również ogromny stres. Pamiętaj, że efektywnie znaczy systematycznie.