Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Drodzy Rodzice!

 

Szanowni Państwo, w tym roku szkolnym uczę Wasze dzieci języka angielskiego.Na swoich zajęciach staram się kłaść nacisk na tworzenie pozytywnego stosunku dziecka do nauki języka obcego i wzbudzanie w Nim entuzjazmu do nauki poprzez częste chwalenie, zauważanie najdrobniejszych postępów w nauce języka i nagradzanie za aktywność. Nie jest to łatwe zadanie szczególnie na początku, gdyż z nowym rokiem szkolnym spotkałam się z kolejną ponad 100 osobową, bardzo różnorodną ”gromadką” dzieci/młodzieży którą musiałam poznać i próbować sprostać Ich oczekiwaniom, a także oczekiwaniom Państwa. Dlatego bardzo ważnym elementem jest dla mnie współpraca z Państwem, bo któż inny jak nie Rodzice znają najlepiej swoje dzieci. Więc gdy pojawią się kolejne pytania lub gdy poczują się Państwo zaniepokojeni jakimiś faktami związanymi z nauczanym przeze mnie przedmiotem zapraszam serdecznie do spotkania ze mną i rozmowy. Pomoże to nam z pewnością rozwiązać ewentualne problemy, czy odpowiedzieć na Państwa pytania. Aby dziecko odnosiło sukcesy w nauce jezyka angielskiego jest również potrzebne Wasze zaangażowanie. Efekty będa widoczne jak uczeń po każdej lekcji powtórzy nowy materiał, odrobi zadanie domowe i wspólnie powtórzycie i utrwalice materiał poznany w szkole. W myśl przysłowia:"Czego Jaś się nie nauczy za młodu,tego Jan nie będzie umiał "-należy wdrażać dzieci do systematycznej nauki. Dobra znajomość języka wymaga systematyczności i ćwiczeń również w domu. Rozmawiajcie z dzieckiem o tym,co wydarzyło sie na lekcji języka angielskiego,przeglądajcie zeszyty. Nie dopuszczajcie do powstania zaległości w nauce ponieważ luki w wiadomościach to największy wróg powodzenia szkolnego. Życzę, aby Państwa pociechy bez stresu uczyły sie języków obcych, szybko odnalazły się w nowym roku szkolnym i aby nauka przyniosła Im wiele radości i satysfakcji,a Państwu powodów do dumy.

 

Katarzyna Świątek Pytlarz