Witajcie w SP 12

Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie zaprasza do zapoznania ze swoją witryną internetową. Mam nadzieję, drogi Gościu, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje

Udało się! Będzie długo wyczekiwana modernizacja infrastruktury sportowej przy naszej szkole! Duży, bo milionowy projekt, ma zostać zrealizowany w przyszłym roku. 
 
Wyniki są imponujące! 1232 głosy oddane na projekt nr 8, to spory sukces świadczący o zjednoczeniu wielu ludzi, by osiągnąć wspólny cel. I to właśnie Im należą się podziękowania: Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom, Absolwentom, mieszkańcom Turaszówki i innych dzielnic, którzy oddawali głosy właśnie na ten projekt i reklamowali go. Ważną rolę odegrała Rada Osiedla i Parafia. Im w szczególności podziękowania się należą.
 
To zwycięstwo, to dowód udanej współpracy mieszkańców. 
 
Czekaliśmy długo na modernizację tych obiektów. Ale warto też przypomnieć, że obiekty te powstały również dzięki współpracy zwykłych ludzi. To były inne czasy. Ktoś pomógł zdobyć rury, ktoś przyszedł pomóc z łopatą, ktoś użyczył samochód. Duże boisko trawiaste, kort tenisowy, bieżnia i boisko do kosza też miały swój czas świetności. Też były dowodem maksymy: „w jedności siła!” To, jak długo posłużyły pokoleniom młodych i starszych, jest dowodem solidności tej „produkcji”. 
Teraz zdecydowanie czas na nowe. To dobrze, że po wielu latach przyszkolne boiska znów zjednoczyły społeczność szkolną i osiedlową. Mamy nadzieję, że nowe obiekty również posłużą długo, w jak najlepszej kondycji. 
 
Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za wsparcie. Gratulujemy dwóm innym projektom z naszego Osiedla, które również będą realizowane. 
 
Poniżej zdjęcie „modernizacji infrastruktury” z 2004r. Wspominam je z sentymentem. Był to już wtedy widok dość niecodzienny. Może ten widok śmieszy... Nie każdy jednak zauważy, że tylko koń nie robił zbyt wielu szkód w nawierzchni boiska przy równaniu nawiezionej ziemi. A po zasianiu trawy i zwalcowaniu „modernizacja” taka okazywała się całkiem udana.
Tylko gdzie dziś znaleźć konia z zaprzęgiem i woźnicą…? ;)
 
Brawo My!
 fotok