Godziny pedagoga do dyspozycji dzieci i rodziców:

Poniedziałek       8.00 - 12.30

Wtorek                9
.00 - 13.30

Środa                  10.30 - 14.30

Czwartek            11
.00 - 14.30

Piątek                 8.00 -

Gabinet pedagoga znajduje sie w budynku gimnazjum na II pietrze,
w pokoju 215.

Zadania pedagoga szkolnego

1. Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów.
  2. Analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych i trudnosci wychowawczych.
  3. Udzielanie uczniom pomocy w eliminowaniu napiec psychicznych nawarstwiajacych sie na tle niepowodzeń szkolnych.
  4. Udzielanie uczniom pomocy (poradnictwo psychospołeczne)
    w rozwiazywaniu trudnosci powstajacych na tle konfliktów rodzinnych.
  5. Udzielanie pomocy uczniom majacym trudnosci w kontaktach
    z rówiesnikami i srodowiskiem.
  6. Udzielanie pomocy pedagogiczno-psychologicznej uczniom wybitnie uzdolnionym.
  7. Prowadzenie poradnictwa dla rodziców: udzielanie porad ułatwiajacych rozwiazywanie trudnosci wychowawczych
    w rodzinach i w zyciu szkolnym.
  8. Kształtowanie pozytywnych postaw społecznych wsród dzieci
    i młodzieży: zachęta do świadomego stawania się dobrym człowiekiem, dobrym kolegą (pogadanki na lekcjach wychowawczych, stałe rozmowy z uczniami), kształtowanie odpowiedzialnosci za siebie i drugiego człowieka (pogadanki na lekcjach wychowawczych, spotkanie z seksuologiem lub lekarzem ginekologiem), eliminacja przemocy wsród uczniów (zajecia integracyjne na lekcjach wychowawczych).
  9. Poznanie dziecka i rozpoznanie jego warunków zycia i nauki.
  10. Podejmowanie na terenie szkoły działań z zakresu orientacji zawodowej ułatwiajacej młodziezy wybór dalszego kierunku kształcenia i zawodu.
  11. Prowadzenie profilaktyki uzaleznień - przeciwdziałanie paleniu tytoniu, spozywania alkoholu i uzywania narkotyków: ukazywanie społeczno-ekonomicznych,zdrowotnych
    i moralnych skutków uzaleznień, wyjasnianie przyczyn
    i mechanizmów tych zjawisk, rozwijanie róznych porad i terapii dla młodziezy uzaleznionej, konsultacje z rodzicami.