Godziny pedagoga do dyspozycji dzieci i rodziców:

Rok szkolny 2020/2021

PONIEDZIAŁEK                          8.00 – 13.00           l. 1 i l.5 - zajęcia z uczniami

14.30 – 15.30          Porady dla rodziców

WTOREK                                     9.00 – 11.30

12.45 – 14.15          l.6 i l. 7 - zajęcia z uczniami

ŚRODA                                        11.30 – 13.00

14.15 - 15.15            Porady dla rodziców

CZWARTEK                                 8.00 – 12.00

PIĄTEK                                        7.00 – 12.30             l.0 i l. 5 zajęcia z uczniami

Gabinet pedagoga znajduje sie w budynku gimnazjum na II pietrze,
w pokoju 215.

Zadania pedagoga szkolnego

1. Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów.
  2. Analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych i trudnosci wychowawczych.
  3. Udzielanie uczniom pomocy w eliminowaniu napiec psychicznych nawarstwiajacych sie na tle niepowodzeń szkolnych.
  4. Udzielanie uczniom pomocy (poradnictwo psychospołeczne)
    w rozwiazywaniu trudnosci powstajacych na tle konfliktów rodzinnych.
  5. Udzielanie pomocy uczniom majacym trudnosci w kontaktach
    z rówiesnikami i srodowiskiem.
  6. Udzielanie pomocy pedagogiczno-psychologicznej uczniom wybitnie uzdolnionym.
  7. Prowadzenie poradnictwa dla rodziców: udzielanie porad ułatwiajacych rozwiazywanie trudnosci wychowawczych
    w rodzinach i w zyciu szkolnym.
  8. Kształtowanie pozytywnych postaw społecznych wsród dzieci
    i młodzieży: zachęta do świadomego stawania się dobrym człowiekiem, dobrym kolegą (pogadanki na lekcjach wychowawczych, stałe rozmowy z uczniami), kształtowanie odpowiedzialnosci za siebie i drugiego człowieka (pogadanki na lekcjach wychowawczych, spotkanie z seksuologiem lub lekarzem ginekologiem), eliminacja przemocy wsród uczniów (zajecia integracyjne na lekcjach wychowawczych).
  9. Poznanie dziecka i rozpoznanie jego warunków zycia i nauki.
  10. Podejmowanie na terenie szkoły działań z zakresu orientacji zawodowej ułatwiajacej młodziezy wybór dalszego kierunku kształcenia i zawodu.
  11. Prowadzenie profilaktyki uzaleznień - przeciwdziałanie paleniu tytoniu, spozywania alkoholu i uzywania narkotyków: ukazywanie społeczno-ekonomicznych,zdrowotnych
    i moralnych skutków uzaleznień, wyjasnianie przyczyn
    i mechanizmów tych zjawisk, rozwijanie róznych porad i terapii dla młodziezy uzaleznionej, konsultacje z rodzicami.